Publikaties, ook ter inspiratie

Op deze pagina treft u heel verschillende kost aan. Van recente en van minder recente datum. Van ons verenigingsblad Vredesspiraal tot preekschetsen en nog meer waarvan wij het de moeite waard vinden het op onze website een plaats te geven. Wat hier te vinden is zal, naar wij hopen, velen inspireren in hun betrokkenheid bij de vrede.

In de webwinkel zijn enkele specials van Vredesspiraal te vinden die besteld kunnen worden à € 3,-. Dit geldt ook voor de daar niet genoemde Vredesspiralen die wel op deze pagina te vinden zijn. Een mailtje naar secretariaat@kerkenvrede.nl is voldoende.

 

Vredesspiralen

Folders

Open brieven

Preekschetsen

Nieuws

Belgische oud-journalisten verwijten de Belgische publieke omroep militaristische berichtgeving

Belgische oud-journalisten hebben in een open brief de Belgische publieke omroep eenzijdige militaristische voorlichting verweten. Volgens de oud-journalisten van de publieke omroep staat de geloofwaardigheid van de Belgische publieke omroep op het spel door 'mee te stappen in de oorlogshysterie'. De briefschrijvers roepen de publieke omroep op 'onpartijdige en volledige informatie aan te bieden'.

Zo bericht ons Vredesnieuws.

Zou een soortgelijke brief niet ook in Nederland op zijn plaats zijn?

Lees verder
Voor welk Nederland willen onze kinderen nog vechten?

Een pittige column vandaag in Trouw van Kelli van der Waals over een het in dienst gaan van jonge mensen.

Lees verder
‘Europa moet met een vredesplan komen’ (Jan Pronk in de Volkskrant)

Een maand na zijn optreden voor de Nieuwe Vredesbeweging heeft nu ook de Volkskrant oud-minister Pronk gevraagd zijn opvattingen aan de lezers van die krant uit te leggen.

Guido van Leemput maakt ons hierop attent in zijn onovertroffen dagelijks mailbericht van 8 februari.

Lees verder

Agenda

21 april 2025 Paasmars voor vrede op 2e paasdag

Een oude traditie...

We lopen van het ministerie van defensie naar het kantoor van NIDV, de lobby voor militaire industrie.

Tweede paasdag, 21 april, Den Haag.

Verzamelen 13.00 uur Kalvermarkt 32

Lees verder
21 juni 2025 21 en 22 juni een demonstratie en tegentop tegen de NAVO in Den Haag

Een groep organisaties en activisten, verenigd in de Tegentopcoalitie voor Vrede en Rechtvaardigheid, organiseert op 21 en 22 juni een demonstratie en tegentop tegen de NAVO in Den Haag. In het weekend voorafgaand aan de NAVO-top wil de coalitie een tegengeluid laten horen.

Ook Kerk en Vrede doet hieraan mee.

Lees verder